پارس ایمن شبکه - پرینت سرور
 
  پارس ایمن شبکه

این دستگاه جهت به اشتراک گذاشتن پرینترهایی که دارای پورت و کارت شبکه نمی باشند استفاده می شود. این دستگاه، یک وسیله کوچک است که به عنوان یک Node به شبکه متصل می شود (یعنی آدرس IP می گیرد) و چاپگر و یا چاپگرها به آن وصل می شود.

مزیت استفاده از Device Print Server
1- مزیت این روش در این است که در این روش یک pc یا یک سرور درگیر یک پرینتر نشده است.
در محلی که تعداد تایپیست ها زیاد هستند و بعد از هر تایپ باید پرینت گرفته شود ، در این مکان ها نمی توان فقط از یک پرینتر استفاده کرد  زیرا زمانی که تعداد پرینت ها زیاد باشد load پرینتر بالا می رود و ممکن است که پرینتر از کار بیافتد در این حالت بهتر است که از تعداد بیشتری پرینتر استفاده شود ،باید از دستگاه های  پرینت سروری استفاده شود که  loadbalance  دارند. برای کاربران فقط یک  پرینتر نصب می شود ولی در اصل تعداد پرینتر ها بیشتر می باشد.
2-یک پرینتر را به صورت لوکال به یک کامپیوتر متصل کنیم و از طریق ویندوز این pc را به پرینت سرور تبدیل کنیم.
مشکلات استفاده از Printer local
1-در این روش ویندوز درگیر این کار می شود و چون روی ویندوز n سرویس وجود دارد و اگر بخواهیم از آن به عنوان پرینت سرور هم استفاده کنیم در این حالت وقتی که یک job برای پرینت سرور می آید process آن خیلی طول می کشد.
2-تا زمانی که بخواهیم از این پرینتر استفاده شودpc مورد نظر که روی آن پرینتر نصب شده است باید روشن نگه داشته شود.مشکلاتی که برای خود pc به وجود می آید نیز باید در نظر گرفته شود. (برای مثال عوض شدن ویندوز)
معمولا در مکان هایی از این روش استفاده می شود که یک پرینت سرور راه انداخته شود وچند نفر بخواهند به صورت share از آن استفده کنند.

  به علت عدم درج نرخ محصول فوق در تعرفه نظام صنفي رايانه اي ،قيمت اين محصول به صورت توافقي ميباشد.

 


 

 

كليه حقوق اين سايت محفوظ و متعلق به شركت پارس ايمن ميباشد و هرگونه كپي برداري پيگرد قانوني دارد.

بازديدكنندگان

نمایش تعداد مطالب
33752