پارس ایمن شبکه - وب سرور
 
  پارس ایمن شبکه

آشنايي با وب سرور

سامانه‌ای است که توانایی پاسخگوئی به مرورگر وب و ارسال صفحه درخواستی مرورگر را داراست. صفحات وب بر پایه یک ساختار مشخص و با یک نام یگانه بر روی سرور وب قرار می‌گیرند. بر روی یک سرور وب امکان قرار گرفتن صفحات متعدد و با ساختارهای جداگانه وجود دارد. اصلی‌ترین وظیفه یک وب سرور ارائه صفحات وب به کاربران است. این بدان معناست که صفحه‌های اچ‌تی‌ام‌ال همراه با هر نوع مطالب اضافی‌ای چون: تصاویر، شیوه نامه‌ها و جاوا اسکریپت‌ها شامل شود. کاربر که معمولاً یک مرورگر وب یا خزنده وب ارتباط اولیه را با ارسال درخواست منبع خاصی با استفاده از اچ‌تی‌تی‌پی (به انگلیسی: HTTP) ارسال می‌کند و سرور درخواست کاربر را با محتوای منبع یا پیام خطایی که قادر به انجام دادن آن نیست، پاسخ می‌دهد.در عمل بسیاری از سرورهای وب، ویژگی‌های زیر را نیز پیاده‌سازی می‌کنند:
1   -شناسایی: درخواست شناسایی اختیاری قبل از اجازه دسترسی به انواع منابع
2   -نه تنها مفاهیم استاتیک (مفاهیم فایلی که بر روی سیستم فایلی وجود دارد) بلکه مفاهیم داینامیک را با یک یا چند ساختار نیز مانند SSI, CGI, SCGI,FastCGI,JSP,PHP,ASP,ASP.NET اداره می‌کند.
3- پشتیبانی از HTTPS تا به کاربران اجازه دهد اتصالات مطمئنی به سرور را بر روی پورت ۴۴۳ به جای ۸۰ برقرار کنند.
4- فشرده سازی مطالب تا بتوان از حجم پاسخها کم کرد. (توسط کد سازی GZIP)
5- پشتیبانی از فایلهای بزرگ تا بتواند فایلهای بزرگ‌تر از ۲ گیگا بایت را سرویس دهی کند.
6- کنترل کردن پهنای باند:تا سرعت پاسخهارا محدود کند و شبکه را پر ازدحام نکندو قادرباشد تعداد بیشتری کارخواه را سرویس دهی کند.

 به علت عدم درج نرخ محصول فوق در تعرفه نظام صنفي رايانه اي ،قيمت اين محصول به صورت توافقي ميباشد.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

كليه حقوق اين سايت محفوظ و متعلق به شركت پارس ايمن ميباشد و هرگونه كپي برداري پيگرد قانوني دارد.

بازديدكنندگان

نمایش تعداد مطالب
33762